22.12.2020  Note de informare

Nota_informare_IT.pdf

2. Nota_informare_birotica.pdf

Anexa 6.2.1 - INVITATIE DE PARTICIPARE pentru achizitia de Consumabile pentru imprimante si materiale de birotica - Invitatie_participare_birotica_2.pdf

Word - Anexa 6_2_1_2020 invitatie de participare birotica-avizat.doc

Anexa 6.2.1 INVITATIE DE PARTICIPARE pentru achizitia de echipamente IT- laptopuri - Invitatie _participare_IT_2.pdf

Word - Anexa 6_2_1_2020 invitatie de participare2 IT-avizat.doc

Nota de informare privind anularea procedurii de achizitie de echipamente IT- laptopuri - Nota_informare_ROSE(2).pdf

999/18.11.2020 Anexa 6.2.1 – Invitatie de participare  pentru achizitia de echipamente IT- laptopuri

INVITATIE DE PARTICIPARE (word) - /uploads/files/Anexa 6_2_1_2020 invitatie de participare IT 2020(1).docx

966/19.10.2020 NOTIFICARE PRIVIND  SELECTIA CONSULTANTILOR INDIVIDUALI  /uploads/files/Notificare SCI.pdf

945/30.09.2020 - INVITATIE DE PARTICIPARE (SERVICII DE CONSULTANTA - SELECTIA CONSULTANTILOR INDIVIDUALI). - /uploads/files/invitatie%20SCI.pdf

Marca de calitate

MARCA DE CALITATE

Marca de calitate este un instrumentde evaluare specific firmelor de exerci╚Ťiuprin care se stabile╚Öte conformitatea activit─â╚Ťii desf─â╚Öurate de o firm─â de exerci╚Ťiu în raport cu Standardele de calitate specifice firmei de exerci╚Ťiu din înv─â╚Ť─âmântul profesional ╚Öi tehnic.

Marca de calitate este acordat─â sub forma certificatului „Marca de calitate a Firmei de Exerci╚Ťiu”, în urma evalu─ârii firmelor de exerci╚Ťiu de nivel II(firme de exerci╚Ťiu noi, constituite la clasa a XI-a ruta direct─â de profesionalizare, respectiv clasa a XII-a ruta progresiv─â de profesionalizare) ╚Öi de nivel III (firme de exerci╚Ťiu reînregistrate, la nivelul  clasei a XII-a ruta direct─â de profesionalizare, respectiv clasei a XIII-a ruta progresiv─â de profesionalizare, preluate succesiv de cel pu╚Ťin dou─â genera╚Ťii de elevi).
       Certificatul Marca de calitate a Firmei de Exerci╚Ťiu ”este acordat pe dou─â niveluri:

1.  nivel de baz─â (corespunz─âtor standardelor minimale)

2. nivel avansat  (corespunz─âtor  standardelor de referin╚Ť─â).

Pentru ob╚Ťinerea certificatului „Marca de calitate a firmei de exerci╚Ťiu”- nivel de baz─â este necesar s─â se ob╚Ťin─â un num─âr minim de 50 puncte din punctajul maximal de  70 de puncte aferent acestui nivel.Ob╚Ťinerea certificatului „Marca de calitate a firmei de exerci╚Ťiu” nivel   avansat const─â în desfalurarea unor activit─â╚Ťi specifice firmei de exerci╚Ťiu care s─â obtin─â un num─ârminim de 70 puncte din punctajul maximal de 100 de puncte aferent acestui nivel. Acest punctaj este compus din num─ârul minim  de puncte aferent nivelului de baz─â (50 puncte) ╚Öi un num─âr minim de 20 puncte din cele 30 puncte  aferente numai nivelului avansat.

Criteriile pe baza c─ârora se face evaluarea dosarelor firmelor de exerci╚Ťiu

RESPONSABILIT├äÔÇÜ├ł┼íILE MANAGEMENTULUI - Planificarea ╚Öi organizarea firmei de exerci╚Ťiu;

MANAGEMENTUL RESURSELOR - Managementul de personal al resurselor umane;

MANAGEMENTUL CALT├äÔÇÜ├ł┼íII - Perfec╚Ťionarea continu─â;

RESPONSABILIT├äÔÇÜ├ł┼íILE MANAGEMENTULUI: Achizi╚Ťii ╚Öi vânz─âri, Taxe ╚Öi impozite. financiar contabil(raportul profit/pierdere);

Ob╚Ťinerea distinc╚Ťiei Marca de calitate de c─âtre firmele de exerci╚Ťiu dintr-o ╚Öcoal─â d─â posibilitatea acelei ╚Öcoli de a organiza turguri regionale ale firmelor de exerci╚Ťiu pe o perioad─â de doi ani consecutivi!

Colegiul Economic Gheorghe Drago╚Ö a ob╚Ťinut în anul ╚Öcolar 2013 distinc╚Ťia Marca de calitate prin firma de exerci╚Ťiu FE “VIN LA TINESRL coordonat─â de prof.ec. Cristina Marin.

Contabilitate
Legaturi